newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von MoltkeSzanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Więcej …

aktualności

"Historia z ludzką twarzą" – zaproszenie na spektakl finałowy - Krzyżowa, 17-24 lutego 2018

W dniach 17-24 lutego 2018 w Krzyżowej odbywają się po raz drugi warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu tym razem bierze udział młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

Zapraszamy na spektakl finałowy, który odbędzie się 23 lutego o godz. 17.30 w sali wielofunkcyjnej na terenie Fundacji "Krzyżowa"!

Więcej …
 
||OFERTA PRACY|| Specjalista(ka) ds. projektów edukacyjnych Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży [oferta w j. niemieckim]

In der Internationalen Jugendbegegnungsstätte in Kreisau/ Krzyżowa (Polen, Niederschlesien) sind zum 1. April 2018 zwei 75%- Stellen für

  • pädagogische Mitarbeiterinnen
  • pädagogische Mitarbeiter

in den Bereichen

  • Politischen Bildung mit medienkritischem Schwerpunkt oder
  • Bildung für nachhaltige Entwicklung im ländlichen Raum

zu besetzen.

Więcej …
 
16. Seminarium Wschodnio- i Zachodnioeuropejskich Miejsc Pamięci, Krzyżowa 21-24.03.2018 r [PL|RU]

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na tegoroczne Seminarium Miejsca Pamięci w Fundacji „Krzyżowa“, aby razem w kolegami i koleżankami różnych narodowości dyskutować na temat wiary w postęp wywodzącej się z europejskich dyktatur. W tym roku po raz 16. spotkamy się w Krzyżowej, by się zająć pod tytułem „ Epoka przełomów. Wiara w postęp i represja w europejskich dyktaturach 20-go wieku.” przełomami w formie dążenia do modernizacji, przeprowadzonym za pomocą przymusu i represji. Chcemy dyskutować na temat historycznych cezur w państwach Europy wschodniej i zachodniej. Miejsca pamięci i muzea będą nam służyć, aby pomyśleć o możliwościach przedstawiania ambiwalencji, która wyrasta z dążenia do modernizacji.

Więcej …

galeria