newsletter
Pl
De 
12 listopada 2017 - 28 lat Mszy Pojednania
There are no translations available.


Read more...

news

Wykład D. Kretschmanna podczas seminarium „Kultury pamięci w Europie Środkowej” - 11.12.2017, Bad Kissingen (Niemcy)
There are no translations available.

W dniach 10 – 15 grudnia br. w Bad Kissingen (Bawaria) odbędzie się międzynarodowe seminarium dla studentów „Kultury pamięci w Europie Środkowej”, organizowane przez Akademię Europy Środkowej (Akademie Mitteleuropa e.V.). 11 grudnia swój wykład - „Krzyżowa jako polsko-niemieckie miejsce pamięci”  - przedstawi Dominik Kretschmann, kierownik Miejsca Pamięci Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. 

Read more...
 
Wykład dr. Roberta Żurka podczas konferencji programowej Renovabis – Bensberg (Niemcy), 8.12.2017
There are no translations available.

Renovabis to niemiecka katolicka organizacja charytatywna, założona w marcu 1993, aby nieść pomoc ludziom w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Co roku organizowana jest konferencja programowa Renovabis, podczas której podsumowuje się dotychczasowe działania instytucji i partnerów, a także wyznacza plany na kolejny rok.

Jednym z gości tegorocznej konferencji będzie dr Robert Żurek – członek Zarządu Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Dr Żurek weźmie udział w panelu dyskusyjnym razem z ekspertami z Czech, Bośni i Kosowa i przedstawi wykład o pojednaniu polsko-niemieckim – wczoraj i dziś. 

Read more...
 
Finał warsztatów dziennikarskich dla seniorów w ramach projektu „Tradycja łączy pokolenia” - Krzyżowa, 07.12.2017
There are no translations available.

7 grudnia w Krzyżowej odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty dziennikarsko-komputerowe, w których przez kilka miesięcy brali udział seniorzy z Powiatu Świdnickiego, Dzierżoniowskiego i Wałbrzyskiego – uczestnicy projektu „Tradycja łączy pokolenia”. Projekt jest realizowany przez Fundację „Krzyżowa” od początku roku, a warsztaty są częścią bloku zajęć pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”.

Read more...

gallery